Pytania dotyczące produktów


Ile droższe są okna w kolorze drewnopodobnym niż białe?

  Cena okien w kolorze zależy od wielu czynników, min. od wybranego profilu okna, grupy koloru (typowy, nietypowy) , tego czy okleina ma być jedno czy dwu stronna itd. Dlatego okna w kolorze zawsze wyceniamy po ustaleniu wszystkich szczegółów indywidualnie dla każdego klienta.
Jednak ujmując temat bardzo orientacyjnie można założyć, że okna w kolorze standardowym:
- Z okleiną zewnętrzną są około 20 a 29 % droższe od okien białych
- Z okleiną obustronną wychodzą drożej od okien białych między 39 a 49%
Jeśli chcą Państwo sobie wstępnie przeliczyć okna białe na takie w okleinie proszę powyższe wytyczne traktować bardzo ostrożnie, ponieważ kolor dolicza się zawsze do ceny cennikowej okna a ta jest zapewne sporo wyższa niż ta, którą otrzymali Państwo na wycenie, gdyż udzielamy zawsze rabatów od ceny podstawowej. Dlatego chcąc poznać konkretną cenę okien w kolorze zapraszamy do kontaktu z biurem handlowym.
 

Ile droższe są okna energooszczędne od zwykłych?

Cena okna energooszczędnych jest bardzo zróżnicowana, zależy od wybranego producenta, konkretnego profilu okiennego i jego wyposażenia oraz ceny, którą przyjmiemy za wyjściową.
Można jednak założyć, że porównując ze sobą profile od tego samego producenta , z podobnym wyposażeniem różnicując je tylko na standardowe (5 komorowe , 2 szybowe ) kontra energooszczędne ( 7 komorowe, 3 szybowe ) różnica cenowa między nimi najczęściej wynosi między 35 a 58 %
 

Czy rolety zewnętrzne są antywłamaniowe?

Oferowane przez nas rolety zewnętrzne nie posiadają atestów antywłamaniowych.
Z pewnością utrudniają one włamanie, w szczególności, gdy klient dokupi ryglowanie pancerza ale głównym zadaniem rolet jest ochrona przed nadmiernym przegrzewaniem i wychładzaniem się pomieszczeń.
 

Kiedy ściągnąć naklejki / folie ochronną z okien , drzwi , bram itd.

Zabezpieczenie które znajduje się na oknach, drzwiach, bramach czy roletach zewnętrznych producenci zalecają usunąć bezpośrednio po montażu.
Folie ochronne / naklejki stosowane przez producentów mają chronić towar w trakcie jego produkcji i transportu. Nie nadają się one do zabezpieczenia towaru na czas budowy czy remontu.
 

Pytania dotyczące wycen / zamówień


Jak mogę poznać cenę interesującego mnie produktu?

Chcąc poznać orientacyjną cenę możesz do nas przyjść, zadzwonić lub napisać e-mail
W każdym z tych wypadków zapytamy Cię o podstawowe dane na temat produktu/usługi, którą chcesz wycenić, dlatego przygotuj sobie następujące informacje:
Okna: szerokość i wysokość okna (całego z framugą) lub wielkość otworów, ilość i wielkość kwater , oczekiwany sposób otwierania (nieotwierane, uchylne, rozwierne, rozwierno-uchylne) , kolor (1 czy 2 stronny, jego nazwa np.: orzech ) , rodzaj szklenia (np. 2 szybowe, 3 szybowe )
Drzwi: szerokość i wysokość drzwi (całych z framugą) lub wielkość otworów , rodzaj i model drzwi, kolor, szerokość muru jeśli planujesz ościeżnice regulowane
Bramy garażowe: szerokość i wysokość otworu, wysokość nadproża, wielkość przestrzeni bocznych, głębokość garażu, rodzaj bramy, sposób otwierania (ręczny, automatyczny) czy ma być ocieplona  
Rolety zewnętrzne: szerokość i wysokość otworu, który ma zasłonić roleta, ilość wolnego miejsca nad otworem, kolor, sposób otwierania (ręczny, automatyczny), czy to będzie roleta do zabudowy styropianem czy natynkowa


Jak mogę zamówić  towar / usługę?

Ponieważ zamawiany towar jest produkowany na indywidualne zamówienie nie można zamówić go telefonicznie i nie zaleca się drogi elektronicznej. Jednak zakup stolarki otworowej to spory wydatek i  decyzja na lata dlatego sądzimy, że lepiej zobaczyć na żywo próbki,  ustalić wszystkie szczegóły ze sprzedawcą.
Jeśli chcesz zamówić towar bez montażu zapraszamy do nas do biura z przygotowanymi informacjami i zaliczką. Poniżej podana jest lista podstawowych informacji, które trzeba znać do zamówienia towaru:
Okna: szerokość i wysokość okna (całego z framugą), ilość i wielkość kwater , oczekiwany sposób otwierania (nieotwierane, uchylne, rozwierne, rozwierno-uchylne) , kolor
Drzwi: szerokość i wysokość drzwi (całych z framugą) , oczekiwany sposób otwierania ( do wew., na zew.) , kierunek otwierania (Lewe, Prawe), kolor, szerokość muru (dla ościeżnic regulowanych)
Bramy garażowe: szerokość i wysokość otworu, wysokość nadproża, wielkość przestrzeni bocznych, głębokość garażu
Rolety zewnętrzne: szerokość i wysokość otworu, który ma zasłonić roleta, ilość wolnego miejsca nad otworem, strona z której roleta ma mieć sterowanie, kolor
Jeśli chcesz zamówić towar z montażem w pierwszej kolejności wykonamy wycenę orientacyjną na podstawie wstępnych rozmiarów przez Ciebie podanych. Jeśli nasza propozycja będzie atrakcyjna i wyrazisz chęć zakupu umówimy się na pomiar ( więcej informacji poniżej w pytaniu Jak mam umówić się na pomiar), następnie zapraszamy do naszego biura handlowego gdzie zostaną ustalone wszelkie szczegóły i będzie sporządzona Umowa. Aby zlecenie trafiło na produkcję należy wpłacić zaliczkę, można tego dokonać gotówką przy zawarciu Umowy lub później przelewem.
 

Czy firma robi pomiary?

Pomiary wykonujemy zawsze, gdy klient chce zakupić towar z montażem. 
Natomiast przy zakupie samego towaru pomiary nie są przez nas wykonywane, gdyż z doświadczenia wiemy, że najlepiej, aby pomiar wykonywała osoba, która później będzie dany towar instalowała.
Jeśli więc zamierzasz zakupić u nas stolarkę bez usługi montażu zapraszamy do biura z przygotowanymi informacjami. W wyżej umieszczonym pytaniu Jak mogę zamówić  towar / usługę znajdziesz listę informacji które należy przygotować ,aby proces zamówienia przebiegał sprawnie.
 

Jak mam umówić się na pomiar?

Jeśli posiadasz już wycenę wstępną przez nas przygotowaną i podana tam orientacyjna cena Ci podpowiada a towar chcesz zamówić z montażem wystarczy do nas zadzwonić i głosić chęć pomiaru. Wówczas telefonicznie zapytamy o adres i telefon kontaktowy oraz podamy przybliżony termin wizyty ekipy montującej.  Oczywiście możesz też odwiedzić nas osobiście lub napisać e-mail podając w nim adres, numer telefonu i informację co mamy zmierzyć.
 

Ile się czeka na realizację?

Termin realizacji jest uzależniony od rodzaju zamówionego towaru a często też od intensywności sezonu.  Dla przybliżenia podajemy średni orientacyjny czas dla wybranych produktów:
Okna – od 2 do 6 tygodni
Drzwi wewnętrzne – od 4 do 8 tygodni
Drzwi wejściowe – od 4 do 7 tygodni
Bramy garażowe – od 4 do 5 tygodni
Rolety zewnętrzne – od 2 do 4 tygodni
Zawsze staramy się też mieć kilka modeli drzwi dostępnych do 7 dni (szczegóły w salonie)
Powyższe informacje proszę traktować bardzo orientacyjnie, dokładne obowiązujące terminy realizacji możemy podać Państwu na bieżąco, w tym celu prosimy o kontakt z biurem handlowym.
Termin realizacji zawsze jest liczony po spisaniu Umowy a dokładnie od daty otrzymania zaliczki od klienta.


Pytania dotyczące montażu


Kiedy montować drzwi wewnątrz lokalowe w nowym domu ?

Do montażu drzwi wewnętrznych można przystąpić po zakończeniu wszystkich „mokrych” prac a budynek powinien być już po ich zakończeniu przesuszony.  Wskazane jest także, aby podłogi były wykończone (ułożone np. panele )
Dokładne informacje można uzyskać w biurze handlowym.
 

Jak przygotować się do montażu ?

Jeśli montaż ma się odbywać się w nowo powstającym budynku ważne jest na wstępie, aby umożliwić wjazd na teren budowy ( np. utwardzić teren ). W dniu montażu powinny być już schody wewnętrzne jeśli budynek jest piętrowy, aby dało się bezpiecznie wnieść towar do montażu a na terenie budynku musi być zapewniony dostęp do prądu i wody.
W przypadku wymiany stolarki w  zamieszkałym budynku proszę przed montażem zabezpieczyć meble (lub je usunąć jeśli znajdują się bezpośrednio przy miejscu wykonywania prac) i podłogi, zwinąć dywany itp.
W dniu montażu proszę wskazać ekipie montującej gdzie w mogą odkładać starą stolarkę i odpady powstałe z demontażu ( w standardowej usłudze nie jest przewidziane wywożenie odpadów ) Nasi podwykonawcy uprzątną po sobie miejsce prac poprzez wyniesienie odpadów jednak usługa montażu nie jest łączona z usługą sprzątania dlatego nie obejmuje w swym zakresie prac sprzątających jak np.  mycie podłóg.


Czym różni się wymiana okien od ich montażu?

Przez określenie montaż okien “piana” rozumiemy: ustawienie okien i ich stałe przytwierdzenie do muru za pomocą kotew zgodnie z techniką budowlaną i zaleceniami producenta oraz uzupełnienie pianką izolacyjną luk między oknem a murem
Z kolei wymiana okien to: demontaż istniejącej stolarki otworowej (nie uwzględnia się demontażu np. otaczającej boazerii) + ustawienie okien i ich stałe przytwierdzenie do muru za pomocą kotew zgodnie z techniką budowlaną i zaleceniami producenta oraz uzupełnienie pianką izolacyjną luk między oknem a murem + obróbka tynkarska ubytków powstałych przy demontażu.

Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie w.w. treści bez zgody autora zabronione.