Zatrzask balkonowy

Ochrona przed przeciągiem i insektami

Zatrzask balkonowy składa się z elementu okucia oraz pochwytu montowanego na zewnętrznej części kwatery.  Umożliwia on zatrzaśnięcie drzwi balkonowych od zewnątrz bez konieczności używania klamki . Dzięki temu możemy przymknąć drzwi wychodząc na taras.

 

Hamulec sterowany kalmką


Po otworzeniu skrzydła można zablokować go w wybranej pozycji poprzez przekręcenie kalmki która wówczas blokuje skrzydlo. Jest to wyjątkowo wygodne w drzwiach balkonowych. Chroni przed trzaskaniem drzwi, gdy powstanie przeciąg.


Ciepła ramka

Energetyczna i estetyczna !


Bardzo ważnym elementem szyb zespolonych jest dystansowa ramka międzyszybowa, łącząca szybę zewnętrzną z wewnętrzną. Ciepła ramka  SWISSPACER to nie tylko estetyczne, kolorowe ramki międzyszybowe, to przede wszystkim korzyści użytkowe i podwyższona termoizolacyjność.

Charakteryzuje się doskonałą izolacyjnością, redukując skutecznie zjawisku mostka termicznego. Minimalizuje zjawisko kondensacji pary wodnej na obrzeżach szyb, jakie występuje jesienią i zimą. Mają atrakcyjny wygląd o estetycznej, matowej powierzchni, bez metalicznych odbić i refleksów a szeroka gama barw umożliwia optymalnie zaprojektować każde okno.

Wytrzymałość ciepłej ramki SGG SWISSPACER na wysokie temperatury i obciążenia mechaniczne są na najwyższym poziomie.


Nawiewniki


Nawiewniki okienne montuje się, aby umożliwić prawidłową wentylację powietrza, które ulega zanieczyszczeniu i zawilgoceniu poprzez oddychanie osób, gotowanie, kąpiele, spalanie gazu itp.. Dzięki zastosowaniu nawiewników w pomieszczeniu utrzymuje się stały poziom wilgotności powietrza bez konieczności otwierania okien. Jest to szczególnie istotne, gdy w domu są dzieci bądź zwierzęta.


Świeże powietrze zapewnione przez nawiewniki zapewnia komfort i lepsze samopoczucie.


Klamki


Nasze okna są standardowo wyposażone w klamki różnego typu dopasowane do modelu okna. Klamki okienne są wykonane z PCV lub aluminium, wystepują w różnej kolorystyce. Kupić można rownież kalmki z kluczykiem lub przyciskiem dodatkowo zabezpieczające okno zarówno przed włamaniem jak i przed niechcianym otworzeniem okna np. przez dziecko.


Szprosy


Szprosy znajdują zastosowanie zarówno we współczesnej architekturze jako nowoczesny element dekoracyjny jak i spełniają wymagania stylu architektury klasycznej. W naszej ofercie znjadują się :Szprosy wewnątrzszybowe – umieszczane wewnątrz zespolenia szybowego. Dostępne są w szerokościach: 8mm, 18mm, 26mm, 45mm  w wersji malowanej lub okleinowanej


Szprosy naklejane przyklejane do zespolenia szybowego. Występują w szerokościach: 26mm, 36mm, 46mm w wielu kolorach.

Ruchomy słupek


Okna dwu lub więcej kwaterowe standardowo posiadają słupek stały, który po otworzeniu obu kwater zostaje w świetle, gdyż przytwierdzony jest do ramy okna.
Słupek ruchomy jest połączony trwale z jednym ze skrzydeł i otwiera się razem z nim. Po otwarciu okna "światło otworu" nie jest przedzielone co stanowi jego zaletę.


Roto NT Designo – okucie ukryte


Dla wymagających klientów firma Roto proponuje ukryte zawiasy, dzięki czemu okno wygląda perfekcyjnie. Żadnych zawiasów i osłonek na zewnątrz !


Mikrowentylacja (rozszczelnienie)


Nasze okna posiadają ją w standardzie w każdym skrzydle rozwierno-uchylnym. Po przekręceniu klamki w górę o 45 stopni powstaje szczelina pomiędzy ramą a skrzydłem, która zapewnia dopływ świeżego powietrza.


Blokada błędnego położenia klamki


To zabezpieczenie które wymusza prawidłową obsługę okna.  Uniemożliwia próbę uchylenia skrzydła, gdy jest ono otwarte, dzięki czemu zabezpiecza skrzydło okienne przed „wypadnięciem” z zawiasu górnego. Większość naszych okien posiada to zabezpieczenie standardowym wyposażeniu, gdyż bezpieczeństwo i wygoda klienta są dla nas najważniejsze.


Stopniowany uchył

Umożliwia regulowanie intensywności wietrzenia - zamiast 1 pozycji uzyskujemy kilka położeń uchylonego skrzydła do wyboru.Szyby antywłamaniowe P2 i P4 


Zbudowane z dwóch szyb float o grubości 4 mm, połączonych dwoma (szyba P2) lub czterema (szyba P4) foliami antywłamaniowymi PVB co utrudnia ich rozbicie.
Szyby P2 polecane są szczególnie do domów  a do sklepów i instytucji zalecane są szyby P4.W naszej ofercie znajduje sią również szkło dziękoszczelne.


Szyby z ornamentem


Szyby zespolone można również wykonać w wersji z ornamentem co zapewni prywatność. Ten rodzaj szyb najczęściej wybierany jest do piwnic i łazienek.